EVENTY, KULTURNÍ AKCE

8.8., 15.8., 22.8. a 29.8.2018 NOČNÍ KOSTÝMOVANÁ PROHLÍDKA ZÁMKU MIKULOV S OSOBNOSTMI RODU DITRISCHSTEINŮ A NÁVŠTĚVOU ZÁMECKÉHO SKLEPENÍ S OBŘÍM SUDEM

  Zveme vás na noční komentovanou prohlídku zámku Mikulov s průvodci v historických dobových kostýmech. Na zámku navštívíte expozice Galerie Ditrichsteinů, kde se dozvíte podrobnosti i zajímavosti o mikulovském zámku od představitelů rodu Ditrichsteinů, shlédnete kostýmované divadelní představení na horním nádvoří, šermířské vystoupení, dále komentovanou prohlídku zámecké knihovny a v neposlední řadě navštívíte zámecké sklepení se světově proslulým obřím sudem. Vstupné na noční prohlídku: 75,- Kč/os slevněné, 150,- Kč/os plné vstupné.

Cena: 390,- Kč/os nebo 16,- Eur/os (cena zahrnuje dopravu tam i zpět klimatizovanými minibusy, služby průvodce v buse, pojištění, parkovné, neobsahuje vstupné)

Kód objednávky:  8.8.2018 - 519VE

                            15.8.2018 - 527VE

                            22.8.2018 - 534VE

                            29.8.2018 - 542VE      

Odjezd:   Veselí nad Moravou 17:25 (parkoviště před supermarketem Lidl)

                 Kyjov 17:50 (parkoviště za kulturním domem Kyjov)

                 Skalica (SR) 18:10 (parkovisko pred zimným štadiónom Skalica)

                 Hodonín 18:30 (parkoviště u FÚ Hodonín -  naproti nádraží ČSAD)

                 Břeclav 18:55 (parkoviště za KD Delta Břeclav) 

Předpokládaný příjezd:  ve večerních hodinách

Příplatek za nástupní místa: Kyjov, Veselí nad Moravou 50 Kč/os, Uherské Hradiště 100Kč/os

OBJEDNAT

28.7. a 25.8.2018 HŘEBČÍN NAPAJEDLA A ZOO LEŠNÁ

    

Navštivte s námi hřebčín Napajedla, který je největším chovatelem anglického plnokrevníka v České republice a ZOO Lešná s ojedinělou Zátokou rejnoků, která je jedinečným úkazem v celé Evropě. 

V Napajedlích si s průvodcem prohlédneme stáje anglických plnokrevníků, uvidíme letošní hříbátka, koňský hřbitov, péčí o hříbata, ročky a další zajímavosti. Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Od roku 1937 byl zapojen do svazku státních ústavů pro chov koní a bylo importováno 12 klisen, což významně ovlivnilo kvalitu chovu. V letech 1948 – 1989 měl napajedelský hřebčín výsadní postavení v chovu plnokrevníků a ze zdejší stáje vzešla celá řada dostihových šampionů vítězících po závodištích v celé Evropě. 

Vstupné na exkurzi hřebčína Napajedla: dospělí - 70,- Kč, dítě - 50,- Kč.

Návštěvy zlínské ZOO Lešná nebudete litovat. Rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala, Zátoka rejnoků, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park – to je prostředí zcela ojedinělé i v Evropě. Zátoka rejnoků vznikla na místě bývalého pavilonu opic nedaleko zámku Lešná. Pavilon, který stál zhruba 30 miliónů korun, se stal domovem 20 mořských rejnoků druhu siba ománská. Tento druh obývá severozápadní část Indického oceánu, Arabské moře a Ománský záliv. Skupina je složená ze 2 samců a 18 samic ve věku 3 – 4 let. Zátoka rejnoků je jedinečná i tím, že návštěvníci mají možnost si rejnoky sami nakrmit. Krmná dávka složená z krevet, kousků ryb nebo olihní stojí 30 Kč a prodává se přímo v expozici.

Vstupné do ZOO Lešná: dospělí 140,- Kč/os, děti od 3 let 90,- Kč/os

Cena: 420,- Kč/os nebo 17,- Eur/os (cena zahrnuje: dopravu tam i zpět klimatizovanými minibusy, služby průvodce v buse, pojištění, nezahrnuje: vstupné)

Kód objednávky:  28.7.2018 - 512VE

                              27.5.2018 - 540VE

Odjezd:   Hodonín 7:30 (parkoviště u FÚ Hodonín -  naproti nádraží ČSAD)

                 Skalica (SR) 8:00 (parkovisko pred zimným štadiónom Skalica)

                 Kyjov 8:30 (parkoviště za kulturním domem Kyjov)

                 Veselí nad Moravou 9:10 (parkoviště před supermarketem Lidl)

                 Uherské Hradiště 9:30 (parkoviště před zimním stadiónem)

Předpokládaný příjezd:  ve večerních (nočních) hodinách

OBJEDNAT

24.6. a 12.8.2018 STEZKA V KORUNÁCH STROMŮ LIPNO A JIHOČESKÝ STONEHENGE 

Vydejte se s námi na fascinující výlet do korun stromů po dřevěné stezce v blízkosti vodní nádrže Lipno. Dále navštívíme unikátní jihočeský Stonehenge v Holašovicích, kde můžete načerpat pozitivní energii v unikátním kamenném kruhu. 

Stezka v korunách stromů z dřevěné konstrukce má délku 372 metrů a je citlivě zasazena do smíšeného lesa. Při maximálním stoupání 2-6 % se dostanete až do 24metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží. Svou unikátností je Stezka korunami stromů Lipno přístupná nejširší možné věkové skupině návštěvníků. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a výhledu. Dřevěná konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou. Stezka je zcela bezbariérová a je přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i vozíčkářům. Vstupné na stezku korunami stromů: dospělí 335,- Kč, děti 3-14 let 275,- Kč

Jihočeský Stonehenge, Holašovice u Českých Budějovic s titulem vesnice UNESCO, nabízí návštěvníkům také turistickou atrakci – megalitický kruh z obřích kamenů, který vytvořil místní stavbař Václav Jílek na kraji vsi. Kameny tohoto kruhu u Holašovic disponují nejsilnější energií ze všech tuzemských megalitů. Všechny kameny pocházejí z okolí maximálně 15 kilometrů od Holašovic. Patří k této krajině a mají její energii. Soustava 25 žulových kamenů vytvořila novou energii, synergicky zesílenou. Prvky v kruhu o průměru 30 metrů na sebe vzájemně působí. Nejvhodnější k meditaci je kamenný obr o hmotnosti 19 tun stojící samostatně nedaleko kruhu.

Cena: 780,- Kč/os nebo 31,- Eur/os (cena zahrnuje: dopravu tam i zpět klimatizovanými minibusy, služby průvodce, pojištění osob v buse, dálniční poplatky, nezahrnuje: vstupné)

Kód objednávky:   24.6.2018 - 476

                               12.8.2018 - 523

Odjezd:   Uherské Hradiště 6:45 (parkoviště před zimním stadiónem)

                 Veselí nad Moravou 7:15 (parkoviště před supermarketem Lidl)

                 Kyjov 7:45 (parkoviště za kulturním domem Kyjov)

                 Skalica (SR) 8:10 (parkovisko pred zimným štadiónom Skalica)

                 Hodonín 8:30 (parkoviště u FÚ Hodonín -  naproti nádraží ČSAD)

                 Břeclav 9:00 (parkoviště za KD Delta Břeclav) 

Předpokládaný příjezd:  ve večerních hodinách dle dohody

Příplatek za nástupní místa: Kyjov, Veselí nad Moravou 50 Kč/os, Uherské Hradiště 100Kč/os

OBJEDNAT

13.10., 20.10., 3.11. a 10.11.2018 POHÁDKOVÉ PODZEMNÍ PEKLO ČERTOVINA A NÁVŠTĚVA POHÁDKOVÉ VESNIČKY PODLESÍČKO

    Vydejte se s námi za čerty do unikátního podzemního Pekla Čertovina. Toto unikátní pohádkové pekelné království má celkem 5 pater a je schováno pod zemí. Navštívíme unikátní čertí labyrint, který sahá 12m do hlubin země a k nebesům míří osmi metry. Téměř čtvrtkilometrový labyrint chodeb, komnat a zákoutí vás uchvátí dokonalostí ve všech detailech. 

Různorodými programy vás provedou čerti, kteří vdechují tomuto místu pohádkovou atmosféru. Uvidíte čertí školu s učitelkou HubertouLuciferův trůnní sál, čertí trapírnu s čertem Kruciánempekelnou váhu hříchůčertovskou kuchynichodbičku sedmi hříchů, Grizeldinu věštírnu, pekelné dno a další pekelné zajímavosti. Od samotného Lucifera, který váží hříšníky na váze hříchů a zapisuje je do hříšné knihy se dozvíte, jak to s vašimi hříšnými dušemi dopadne, jestli si vás čerti v pekle ponechají, nebo se vrátíte zpět na zemský povrch.  Peklo otevírá své brány pro malé i velké hříšníky!

Vstupné do pekla čertovina: dospělá osoba 320,- Kč, děti 240,- Kč, ZTP, důchodce, student 270,- Kč

V pekelném šenku si pak můžete objednat po čertech dobré pekelné speciality. Připravit se můžete na netradiční stolování - vidle a pekáčky plné nejpekelnějších dobrot. Ke stolu můžete zasednout ve dvou nebo ve čtyřech - pro všechny jsou připraveny skvělé speciality, které jinde nenajdete.

Následně dle dohody navštívíme pohádkovou vesničku Podlesíčko, kde uvidíte soubor pohádkových chaloupek. K vidění je zde například stylový domeček sedmi trpaslíků a jejich kamarádky Sněhurky, neobvyklou Rákosníčkovu chaloupku s doškovou střechou, kterou podpírají dřevěné trámky, mlýn s mlýnským kolemdomeček neposedného Budulínka, útulnou chaloupku Červené Karkulky s ochočeným vlkem, pohádkový domek loupežníka Rumcajse, nebo pařezovou chaloupku Křemílka a Vochomůrky

Cena: 450,- Kč/os nebo 18,- Eur/os (cena zahrnuje: dopravu tam i zpět klimatizovanými minibusy, služby průvodce, pojištění osob v buse, dálniční poplatky, nezahrnuje: vstupné)

Kód objednávky:  13.10.2018 - 588VE

                              20.10.2018 - 595VE

                                3.11.2018 - 608VE

                              10.11.2018 - 614VE

Odjezd:   Uherské Hradiště 6:15 (parkoviště před zimním stadiónem)

                 Veselí nad Moravou 6:40 (parkoviště před supermarketem Lidl)

                 Kyjov 7:10 (parkoviště za kulturním domem Kyjov)

                 Skalica (SR) 7:40 (parkoviskopredzimnýmštadiónomSkalica)

                 Hodonín 8:00 (parkoviště u FÚ Hodonín -  naproti nádraží ČSAD)

                 Břeclav 8:30 (parkoviště za KD Delta Břeclav) 

Předpokládaný příjezd:  v podvečerních hodinách

Příplatek za nástupní místa: Veselí nad Moravou, Kyjov 50 Kč/os, Uherské Hradiště 100Kč/os